Druh publikace:pedagogická hudebnina Nástrojová skupina: Zobcová flétna Obsazení / žánr: zobcová sopránová flétna Jazyk publikace: cz. Tato nástrojová škola Miloslava Klementa poskytuje v jednadvaceti lekcích elementární zvládnutí nástroje. Nabízí hmatové kombinace jak pro starší, tzv. německý typ zobcové flétny, tak pro dnes běžnější typ barokní. Hudební nauka se v jednotlivých lekcích neprobírá, pouze se na ni odkazuje. Každá lekce je rozvržena do deseti částí. Pět technických cvičení na nově... Celý popis

Druh publikace:pedagogická hudebnina
Nástrojová skupina: Zobcová flétna
Obsazení / žánr: zobcová sopránová flétna
Jazyk publikace: cz.
Tato nástrojová škola Miloslava Klementa poskytuje v jednadvaceti lekcích elementární zvládnutí nástroje. Nabízí hmatové kombinace jak pro starší, tzv. německý typ zobcové flétny, tak pro dnes běžnější typ barokní. Hudební nauka se v jednotlivých lekcích neprobírá, pouze se na ni odkazuje. Každá lekce je rozvržena do deseti částí. Pět technických cvičení na nově probíranou látku, dvě skladbičky pro duo zobcových fléten a tři sólové přednesové kusy s doprovodem klavíru. Na rozdíl od četných jiných publikací tohoto zaměření je Klementova škola jako jediná založena na skladbách staré hudby, originálně určených zobcové flétně.

Autor Miloslav Klement
Rok vydání 2021