Informační a komunikační technologie (ICT) pronikají do vzdělávání relativně rychle. Přestože se o tomto tématu píše poměrně často, je jen málo známo o tom, co přinášejí ICT do života dnešních základních škol. Ve kterých oblastech fungování dnešní základní školy se vlastně ICT výrazně projevují? Co se v poslední době ve školách povedlo? Kde hledat bariéry ve využívání ICT? Lze si představit řízení základní školy bez ICT? Jaká je budoucnost ICT ve školách? Autor v knize hledá odpovědi nejenom na zmíněné otázky, ale i na mnoho dalších. Vedle obecné roviny zkoumání kniha obsahuje i vhled do života jedné konkrétní základní školy.

Žánr naučné
Rok vydání 2006