Kniha se zabývá problematikou edukace v porodní asistenci. Je zaměřena na specifika edukace s těhotnou ženou, rodičkou a ženou v období šestinedělí. Seznamuje čtenáře s nutnými vědomostmi a dovednostmi pro efektivní edukaci v porodní asistenci. Od porodních asistentek se v oblasti edukace očekává kvalifikovaný a odborný přístup ke klientkám, k rodinám, ke komunitám i ke studentům. Je kladen důraz na vzdělávání – edukaci klientek. Je nutné, aby se studenti a studentky dokázali v této široké oblasti... Celý popis

Od porodních asistentek se v oblasti edukace očekává kvalifikovaný a odborný přístup ke klientkám, k rodinám, ke komunitám i ke studentům. Je kladen důraz na vzdělávání – edukaci klientek. Je nutné, aby se studenti a studentky dokázali v této široké oblasti orientovat a získali potřebné informace v ucelené podobě.

Knihy doposud věnované této problematice jsou zaměřeny pouze na ošetřovatelství a nezabývají se porodní asistencí.

Žánr odborné
Rok vydání 2019