Nela Stuchliková Počet stran: 56 Formát: 210 x 297 Vazba: sešitová Čítanka s nadhledem je navržena jako pracovní sešit, jenž svými texty a úkoly vede žáky k rozvoji jejich představivosti a vybízí je k tvůrčímu psaní. Je vhodným doplňkem k jakékoli čítankové řadě. Čítanka s nadhledem představuje zcela nový přístup k výuce literatury, neboť podporuje samostatné kreativní myšlení žáků a napomáhá rozvoji čtenářské gramotnosti. Obsahuje ukázky jak ze současné, u dnešních dětí a mládeže populární literatury,... Celý popis

Nela Stuchliková Počet stran: 56
Formát: 210 x 297
Vazba: sešitová

Čítanka s nadhledem představuje zcela nový přístup k výuce literatury, neboť podporuje samostatné kreativní myšlení žáků a napomáhá rozvoji čtenářské gramotnosti. Obsahuje ukázky jak ze současné, u dnešních dětí a mládeže populární literatury, tak jsou zde i zastoupena inspirativní kanonická česká i světová díla.

Pracovní sešit je určen pro 8. a 9. stupeň ZŠ a umožňuje v rámci individuálních tematických plánů větší variabilitu při volbě ukázek. Vnitřně je sešit členěn do tří částí – próza, poezie a drama. Svou strukturou a způsobem kladení otázek umožňuje čítanka samostatnou práci žáka bez dalšího dohledu učitele. Může nahradit čtenářské portfolio a čtenářský deník.

Každá kapitola obsahuje odkaz na www.skolasnadhledem.cz, kde jsou pro učitele i žáka uvedeny vybrané audio- a videoukázky, jež vhodně obohatí výuku.

Autor Nela Stuchlíková
Nakladatelství Fraus