Publikace poskytuje základní orientaci v oblasti cestovního ruchu (CR) nejen pro žáky středních škol (zejména pro studijní obor hotelnictví a turismus), ale i pro zájemce, kteří by chtěli v této sféře podnikat. Uvedený text uvádí i řadu poznatků, které uvítají účastníci cestovního ruchu. Vedle částí, které se zabývají charakteristikou, ekonomikou, statistikou a marketingem CR, jsou v publikaci uvedeny dopravní služby, dále pasové, vízové, celní, pojišťovací, peněžní a další služby. Samostatnými tématy jsou lázeňský CR, kongresový CR a další specifické formy CR. Důkladně je zpracována kapitola týkající se průvodcovských služeb. Publikace je doplněna mnoha praktickými příklady a konkrétními ukázkami.

Druh pro střední školy
Autor Morávková Eva Drobná Daniela